« | Home | »Ruchome wydmy nad Bałtykiem

By Administrator | Listopad 19, 2012

Namiętność do podróżowania jest immanentną cechą człowieka, która wynika z jego ciekawości i chęci badania świata. Dla wielu osób podróżowanie to jedyny wyobrażalny rodzaj na spędzenie urlopu, a dla niektórych jest to nawet sposób na życie. Dla większości zapracowanych zwykłych śmiertelników wyjazdy łączą się z odpoczynkiem w czasie urlopu. Jak przeto spędzić ten czas, aby prawdziwie odprężyć się i nabrać nowych sił do całorocznego wysiłku związanego z aktywnością zawodową?
Osoby, które cenią relaksować się nad morzem, spacerować po złotych plażach i podziwiać cudowne widoki, na przykład zbocza klifowe powstające na skutek natarć fal o brzeg, powinny wybrać się nad polskie morze. Przykłady tego typu żebra zobaczyć można w Gdyni ? Orłowie, czy też na wyspie Wolin.
Na całym pasie naszego wybrzeża znajduje się wiele kurortów i mniejszych ośrodków wczasowych, takich jak na przykład Międzyzdroje, Kołobrzeg, Łeba, Jastarnia, Jurata, Władysławowo, Sopot czy Krynica Morska. Niecodzienną atrakcją krajoznawczą krajowego wybrzeża jest, położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, Łeba. Spotkamy tutaj ruchome piaski – najwyższe w Europie Środkowej wzgórza wydmowe o wysokości nawet około 40 metrów kształtujące krajobraz niczym na pustyni. Przesuwają się one pod naporem wiatru i usypują coraz to nowe piaszczyste pagórki, zmieniając widok wciąż na nowo.
Szukając noclegu w Łebie polecam skorzystać ze strony www.nadmorzem.net.pl/noclegi/Leba – jednej z najokazalszych baz noclegowych.
Jeżeli jednak nie jestes jeszcze zdecydowany, które letnisko wybierzesz polecam serwis www.e-wczasy.net.pl – najlepsze noclegi nad morzem.Kategorie: Turystyka | No Comments »

Tagi: , , ,


Podobne do Ruchome wydmy nad Bałtykiem:

Comments are closed.