« | Home | »Wdrożenie sklepu na GekoSale?

By Krzysiek | Listopad 14, 2011

W owym wpisie podniosę kwestię założenia sklepu online. Pominę kwestię selekcji branży, zakładania firmy, czy różnych formalności z GIODO włącznie. Wpis dotyczy przede wszystkim spraw technicznych, w tym selekcji formy sklepu online.

Pierwsze zapytanie, które powinniśmy wspólnie zadać to czy zamierzamy uruchomić swój sklep online jako usługę, a więc model SaaS, czy może posiadać system sprzedaży internetowej na swym własnym serwerze, do którego będzie zawsze nieograniczony dostęp. Obydwa z tych 2 modeli ma swoje zalety oraz wady. Osobiście preferuję sklepy instalowane na własnych serwerach, choćby z uwagi na pełny dostęp do bazy. Jeśli zdecydujemy się na tego typu oprogramowanie sklepu internetowego to należy następnie wybrać odpowiedni system. Wybór jest doprawdy duży, rozpoczynając od skryptów płatnych typu Shoper po rozwiązania całkowicie bezpłatne jak wdrożenia GekoSale czy OpenCart.

Tak więc wracając do tematu podstawowego, czyli jak otworzyć sklep online trzeba uprzednio wybrać system sprzedaży, następnie opłacić dobrej klasy konto na serwerze, przerzucić za pomocą aplikacji FTP pliki oprogramowania sklepu internetowego na serwer, a także założyć bazę danych MySQL na serwerze, która będzie przechowywać wszelkie informacje. Wówczas należy tylko zainstalować zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez producenta wybraną aplikację sklepu online. Teraz czas na wstawienie asortymentu sklepu i danych, które są wymagane do sprzedaży online. W tej chwili nic już nie stoi na przeszkodzie, by zarabiać na założonym właśnie sklepie online. Jednak do tego niezbędni są klienci, więc i marketing…Kategorie: Biznes, Zakupy | No Comments »

Tagi: , , ,


Podobne do Wdrożenie sklepu na GekoSale?:

Comments