« | Home | »Filtry do wody kontra woda butelkowana

By Krzysiek | Listopad 14, 2010

Od pewnego czasu widać wyraźną modę na zdrowe odżywianie. Wiąże się z tym także spożywanie większej ilości zdrowej wody. Pierwszym rozwiązaniem jest kupowanie wody butelkowanej, drugim uzdatnianie wody w swoim mieszkaniu.

Nie będę tu rozpisywać się o przewadze jednego z rozwiązań nad drugim, wszak każdy ma swoje osobiste preferencje i możliwości będące wynikiem jakości wody występującej w domu. Istotne jest jednakże to, iż w przeciętnych warunkach dezynfekcja wody wiąże się ze zdecydowanie niższym kosztem aniżeli kupowanie wody butelkowanej. Istnieją oczywiście przeróżne wody, w całkowicie odmiennych cenach, aczkolwiek nawet tańsza woda butelkowana nie będzie w skali przynajmniej miesiąca tak tania jak woda po przepuszczeniu przez dzbankowy filtr do wody.

Są jednak sytuacje, w których proste filtry do wody nie zdają egzaminu i wówczas konieczne jest uzdatnianie wody przy pomocy znacznie bardziej skomplikowanych technik jak np. filtracja molekularna. Jednak biorąc pod uwagę sytuację całkowicie standardową filtry do wody Dafi powinny sobie poradzić. Zakup takowego dzbanka to wydatek około pięćdziesięciu złotych plus comiesięczny koszt kilkunastu PLN na wkład filtracyjny. Co jest w takim razie bardziej korzystne cenowo? To pytanie retoryczne, gdy weźmie się pod uwagę, iż już 10 butelek przeciętnej wody źródlanej wychodzi drożej niżeli wkład do dobrego filtra dzbankowego.

Nie należy jednak wierzyć, że dzbankowe filtry do wody są w stanie dostarczyć wodę extra czystą, zmiękczoną, rewelacyjnej jakości. Taką wodę zapewniają tylko zaawansowane stacje filtracji wody albo porządne osmotyczne filtry do wody. Jednakże dezynfekcja wody takimi sposobami wymaga całkowicie innego budżetu, ale to już wątek na następną publikację.Kategorie: Dom | Komentarze są wyłączone

Tagi: , ,


Podobne do Filtry do wody kontra woda butelkowana:

Comments are closed.