« | Home | »Domeny internetowe do przechwycenia

By Krzysiek | Listopad 13, 2010

Jak prezentują przeprowadzane badania, rynek domen internetowych w Polsce ewoluuje dość szybko. Stąd też postępujące zainteresowanie domenami. W krajach zachodnich jest to branża doskonale rozwinięta. Można wymieniać przykłady domeniarzy osiągających zaskakujące sukcesy finansowe dzięki sprzedaży domen internetowych.

Z pewnością gro osób zajmujących się domenami w kraju poszukuje sposobów powtórzenia osiągnięć domeniarzy ze świata. Pewne jest, że najpokaźniejszymi dochodami cieszyć można się z domen słownikowych. Takich, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przejmowanie domen wygasających.

Domeny wygasające mogą okazać się bardzo wartościowe. Niestety nie zaleca się polegać tu wyłącznie na intuicji. Istnieją pewne parametry, które stanowią o atrakcyjności konkretnej spadającej domeny. Tych parametrów jest dość sporo. Zależnie od zastosowania domeny internetowej istotności nabierają różne z nich.

Jeżeli polujemy na spadające domeny z zamiarem używania ich do czynności SEO lub dalszej sprzedaży, musimy precyzyjnie weryfikować wartości z nimi powiązane. Żeby precyzyjnie oraz właściwie zweryfikować tyle wskaźników dla ogromnych ilości domen niezbędne będzie dobre narzędzie. Weryfikowanie bowiem konkretnych wartości ręcznie, przeszukując wszelkiego rodzaju skrypty on-line jest nadmiernie czasochłonne i niewygodne.Kategorie: Biznes | Komentarze są wyłączone

Tagi: , ,


Podobne do Domeny internetowe do przechwycenia:

Comments are closed.