« | Home | »Nawigacja w telefonie

By MikolajZ. | Grudzień 9, 2009

Od niespełna dwóch lat w nowo projektowanych telefonach komórkowych nie może zabraknąć GPS. Ten najpopularniejszy system nawigacji, który obejmuję całą ziemię jest narzędziem, które trudno zastąpić jakąkolwiek mapą. Chyba, że byłaby to mapa która na zawołanie zmienia swoją skalę oraz obszar.

Programy nawigacyjne umożliwiają dokładny dostęp do obrazu każdego kawałka ziemi. Zależnie od aplikacji, dokładność mapy może być mniej lub bardziej precyzyjna, jednak zazwyczaj na tyle, byśmy bez nerwów trafili w zamierzone miejsce. W dzisiejszych czasach ludzie lubią mobilność i multifunkcjonalność, dlatego co raz częściej kupują jedno urządzenie do wielu zastosowań. Idealnym przykładem może być wybór komórki z wbudowanym GPS?em, zamiast zakupu osobnego urządzenia do nawigacji. Telefony komórkowe posiadające GPS nie są gorszym wyborem od nawigatora. Mogą okazać się bardziej stosownym urządzeniem, ponieważ w urządzenie nawigacyjne ogranicza się do stałego oprogramowania, a w telefonie możemy zainstalować kilka programów i wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadać.

Nawigacja w telefonie ma niestety kilka minusów. Jednym z nich jest czas pracy. Korzystanie z programu + wewnętrznego odbiornika GPS to prawdziwie prądożerne połączenie (na telefonie Nokia 5230, GPS działa 5 godzin). Rozwiązaniem może być zakup ładowarki samochodowej i ładowanie telefonu podczas używania nawigacji. W przeciwnym wypadku po kilku godzinach jazdy samochodem, telefon po prostu się wyłączy.Kategorie: Ciekawostki | No Comments »

Tagi: ,


Podobne do Nawigacja w telefonie:

Comments