« | Home | »Gabinet ortodontyczny

By Krzysiek | Luty 20, 2009

W niemal każdej dziedzinie nauki na przestrzeni ostatnich miesięcy poczyniono znaczące postępy. Tak samo jest w przypadku stomatologii oraz wszystkich jej działów, takich jak stomatologia sportowa czy nawet ortodoncja. Trafionym przykładem jest tutaj nadmieniona już ortodoncja zajmująca się przede wszystkim odpowiednim położeniem zębów oraz zgryzem. Jeszcze niedawno wszelkie stałe aparaty ortodontyczne były szpecące oraz bardzo rzucające się w oczy. Obecnie sprawa wygląda całkiem odmiennie.

W obecnych czasach ciągle dostępne są wyjmowane aparaty ortodontyczne, choć zdecydowanie częściej stosowane są aparaty stałe. Wynika to między innymi z faktu, że stałe aparaty ortodontyczne są już lepiej postrzegane przez społeczeństwo. Ponadto takie aparaty ortodontyczne nie muszą być wcale widoczne a do tego nieładne. Najbardziej powszechnie stosowane są aparaty stałe z zamkami z metalu. Wynika to z ich ceny oraz dużej wytrzymałości. Można jednak zainwestować w stałe aparaty ortodontyczne z kryształowymi zamkami, jednakże cena w takim przypadku jest prawie dwukrotnie wyższa. Niewątpliwą wartością tego rozwiązania jest dużo mniejsza widoczność metalu. Wspomniane aparaty ortodontyczne z kryształowymi zamkami nie ustępują w swej wytrzymałości powszechnym aparatom z metalowymi zamkami, więc wybór takiego wariantu jest uzależniony głównie od zasobności portfela klienta.

Nowoczesne kliniki stomatologiczne mają również w swojej ofercie stałe aparaty ortodontyczne zakładane od wewnętrznej strony powierzchni zębowych. Takie rozwiązanie jest zupełnie niewidoczne dla osób trzecich. Decydując się na ten typ aparatu należy mieć na uwadze, że ortodoncja to sfera medycyny, jaka wymaga dużej wiedzy oraz praktyki. Pierwsza lepsza klinika stomatologiczna nie potrafi w sprawny oraz bezproblemowy sposób wykonać zabiegu. Co więcej fakt, iż dana klinika stomatologiczna umożliwia usługi z takich dziedzin stomatologii jak ortodoncja lub protetyka wcale nie znaczy, że zabiegi te wykonywane są zgodnie z kanonem sztuki lekarskiej. Może się nam zdawać, że stałe aparaty ortodontyczne potrafi sprawnie założyć każdy stomatolog, jednak nie ma nic bardziej mylnego. Przyjmując, iż najlepiej powierzyć swoje zdrowie oraz wygląd najlepszym specjalistom, zaleca się zrobienie dobrego rozeznania wśród klinik, gdzie ortodoncja jest uważana za specjalność. Tego typu klinika stomatologiczna daje bowiem gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia zabiegu oraz braku niepożądanych skutków. W momencie, gdy sprawa dotyczy zdrowia i urody na pierwszym miejscu pod uwagę należy brać renomę lekarzy oraz jakość oferowanych zabiegów, a dopiero później opłaty ich dotyczące.Kategorie: Ciekawostki | No Comments »

Tagi: , , , , ,


Podobne do Gabinet ortodontyczny:

Comments