« | Home | »Identyfikacja wizualna

By Krzysiek | Styczeń 22, 2009

Czy wiesz, że wciąż w Polsce bardzo skromna część firm posiada profesjonalnie stworzoną identyfikację wizualną? Wynika to być może z niewiedzy, iż dobra identyfikacja wizualna potrafi przyciągnąć większą grupę ludzi swojej firmy, zaś nieodpowiednia wizualizacja firmy działa bardzo na jej niekorzyść.

Niektórzy właściciele firm już na samym początku robią błąd i samodzielnie wymyślają nazwę dla swojej działalności gospodarczej. Zła nazwa firmy oraz nieprofesjonalna identyfikacja wizualna to już na wstępie strzał we własne kolano. Dlatego też wymyślenie nazwy firmy lepiej zlecić doświadczonej agencji marketingowej. Nie podlega nawet najmniejszej dyskusji, że wykonanie pełnej identyfikacji wizualnej powinno się zamówić u profesjonalistów, by mieć pewność, iż zarówno logo, jak i pozostałe elementy wizualizacji firmy będą współgrać zarówno ze sobą jak i profilem działalności firmy. W skład identyfikacji wizualnej wchodzą z reguły takie elementy jak papier firmowy i wizytówki, jednak z reguły wykonywane są dodatkowo teczki firmowe oraz koperty firmowe, a także naklejki i etykiety, a nawet kalendarze. Do elementów wizualizacji firmy można dodatkowo zaliczyć samo logo lub logotyp firmy stanowiące ogromnie istotną część identyfikacji wizualnej firmy.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub pracownikiem odpowiadającym za wizerunek firmy, której identyfikacja wizualna była tworzona przez osoby niebędące specjalistami w tej dziedzinie wówczas powinieneś zastanowić się nad ponowną kreacją jakże istotnej dla funkcjonowania i wizerunku przedsiębiorstwa wizualizacji. Poszukaj dobrej agencji marketingowej trudniącej się między innymi budowaniem identyfikacji wizualnej dla przedsiębiorstw.Kategorie: Biznes, Ciekawostki | No Comments »

Tagi: , , , , , , , , ,


Podobne do Identyfikacja wizualna:

Comments