« | Home | »Płatności w sklepie internetowym

By Krzysiek | Styczeń 15, 2009

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie sklep internetowy nieobsługujący płatności online. Skoro zamówienie można złożyć przez internet to dlaczego by nie można dokonać płatności w dokładnie ten sam sposób?

Na całe szczęście istnieją firmy umożliwiające sklepom internetowym obsługę płatności online przy pomocy przelewów lub kart kredytowych. Daje to klientom sklepów internetowych swobodę w wyborze formy płatności. Można skorzystać z bardzo popularnego mTransferu czy też „płacę z PKO” lub „płacę z Inteligo”. To tylko jedne z wielu kanałów płatności udostępnianych przez firmy pośredniczące w transakcjach internetowych. Zasada działania jest bardzo prosta – klient wybiera formę płatności, po czym dana płatność jest realizowana, pieniądze wpływają na odpowiednie konto. Za obsługę płatności internetowych zarówno w formie przelewów jak i w przypadku skorzystania z karty kredytowej sklep internetowy płaci pewną prowizję firmie obsługującej płatności internetowe.

Powstaje więc pytanie czy warto płacić pewien procent od wartości transakcji za możliwość korzystania z przelewów internetowych i płatności kartą kredytową? O ile prowizja sklepu jest większa niż prowizja, jaką sklep musi za daną transakcję zapłacić firmie obsługującej płatności to na pewno warto. Wielu potencjalnych klientów zapewne nie zdecydowałoby się na zakup bez możliwości płatności online. Oczywiście zawsze pozostaje jeszcze zwykły przelew realizowany w banku lub przy użyciu internetu, jednak bezpośrednio z własnego konta na konto bankowe sklepu internetowego. Wtedy sklep nie płaci prowizji firmie obsługującej płatności, jednak przelew jest realizowany dłużej niż przy wspomnianych płatnościach online kanałami typu mTransfer czy Multi Transfer. To chyba lepsze rozwiązanie dla samego sklepu internetowego, jednak mniej komfortowe dla klienta. Tak czy inaczej aby zapłacić przy użyciu karty kredytowej jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z obsługi płatności online popularnej i profesjonalnej firmy.Kategorie: Ciekawostki, Zakupy | No Comments »

Tagi: , , , , , , , ,


Podobne do Płatności w sklepie internetowym:

Comments