« | Home | »Ze śniegu do sauny

By dywyn | Styczeń 1, 2009

Nadeszła najzimniejsza pora roku. Wiatr, który niesie płatki śniegu przysłania nam cały obraz. Skuleni, opatuleni ciepłymi płaszczami i innymi wierzchnimi okryciami uciekamy do swoich domostw. Jest zimno i momentami nieprzyjemnie, zwłaszcza jeśli pojawiają się problemy na ulicach ? korki, zastoje. Wtedy chyba najlepiej skorzystać z takiego miejsca, które oferuje nam ciepło przez cały rok, bez względu na porę dnia. Oczywiście mowa o saunie i jej dobroczynnych właściwościach, które objawiają się zwłaszcza podczas zimowej pory roku i pozwalają nam choć na chwilę zapomnieć, że za oknem szaleje burza śnieżna, a mróz dochodzi do kilku stopni poniżej zera.
Czas spędzony w saunie, to bardzo korzystne rozwiązanie dla naszego organizmu. Przede wszystkim dlatego że sauna działa stymulująco na układ odpornościowy. Ponieważ zimą jesteśmy szczególnie narażeni na choroby, wspomaganie organizmu przez bariery ochronne jest bardzo ważnym zagadnieniem. Sauna nam w tym pomaga, a dodatkowo działa wybornie na układ krążenia. Naczynia krwionośny po wizycie w saunie ulegają rozszerzenie, tym samym większa ilość tlenu jest transportowana do poszczególnych narządów ciała. Tym samym wybranie się do sauny ma lecznicze właściwości, zwłaszcza przydatne, gdy jest nam zimno, a po całym ciele przechodzą nam dreszcze. Skóra narażona na wysychanie i pęknięcia, gdy jest szczególnie zimno również zyska dzięki saunie dodatkową ochronę, łatwiej się będzie regenerowała i nabierze dzięki temu młodzieńczego blasku,
Przy wyborze odpowiedniego miejsca do wypoczywania nie będzie problemu. Przecież od tego jest Internet. Wpisując do wyszukiwarki internetowej choćby hasło przedmiotowe ? sauny Sopot, można znaleźć wiele firm, ośrodków, hoteli , które oferują całą gamę możliwości wypoczynku i kąpieli w gorącej parze wodnej. Nie pociągnie to za sobą dużych kosztów finansowych, a najważniejsze jest nastawienie, chęć by postawić ten pierwszy krok i odwiedzić saunę.Kategorie: Ciekawostki | No Comments »

Tagi: , ,


Podobne do Ze śniegu do sauny:

Comments