« | Home | »Samochód

By Administrator | Marzec 25, 2008

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i lasami nie było samochodów, a ludzie żyli i mieli się dobrze…
No tak, ale wtedy było ich kilkadziesiąt milionów mniej, mieszkali na bezludnych stepach albo niewielkich osadach, a do pracy mieli rzut beretem.
Dzisiaj bez szybkiego i sprawnego środka lokomocji, to można sobie być jedynie pustelnikiem albo wędrownym mnichem tybetańskim.
Samochód, podobnie zresztą jak telefon komórkowy, znalazł się w podstawowej grupie niezbędnego wyposażenia współczesnego człowieka.
Zgodnie z najnowszymi trendami i dynamicznym rozwojem techniki, samochody ewoluują z prostych maszyn służących do określonego celu w skomputeryzowane wehikuły o niezwykłych możliwościach.
Samochód to bez dwóch zdań, urządzenie bardzo praktyczne i przydatne w życiu każdego obywatela.
Dzięki czterem kołom i kierownicy możemy szybciej i lepiej pracować, wygodnie i miło podróżować, puszyć się przed sąsiadami i podkreślać swoją wartość.
Odpowiednio dobrane auto potrafi zdziałać więcej niż wysokiej klasy psychoterapeuta, choć działa to i w drugą stronę.
Brak samochodu lub posiadanie nie takiej marki, jaką by się chciało, może działać destrukcyjnie nie tylko na psychikę, ale i nasze życie.
Przez samochody rozpadają się małżeństwa, zrywają przyjaźnie, wybuchają spory i kłótnie, a czasem potrafią także wybuchnąć kryzysy gospodarcze.
Kiedy sobie jednak pomyślimy, jak by to było zasuwać do pracy na piechotę, jechać na urlop pociągiem albo tarabanić się z dziećmi autobusem, to samochód od razu nabiera innego wymiaru…!Kategorie: Samochody | No Comments »


Podobne do Samochód:

Comments