« | Home | »Ustka – jest w końcu plaża

By Administrator | Czerwiec 27, 2007

W tym roku wreszcie Ustka nie ma powodów do wstydu. Odnawianie plaży zakończyło się i piasku dla nikogo już nie zabraknie.

Wschodnia plaża jest szeroka jak nigdy dotąd, a i nad wodą ma być bezpieczniej niż dotychczas.

Każdy kto choć raz był wcześniej w Ustce na plaży, gołym okiem zauważy, że plaża wschodnia w kurorcie w tym roku jest o wiele szersza niż kiedykolwiek.

Od falochronu aż za trzecie zejście, czyli na odcinku kilkuset metrów piasek leży na szerokości około 80 metrów.

- Wysypaliśmy prawie 90 tysięcy metrów sześciennych piasku – mówi Bogusław Piechota, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. – Zlikwidowaliśmy także rurę, która leżała na plaży i była używana do refulacji. Zdemontowaliśmy też 47 betonowych słupów podtrzymujących tę rurę. Była to trudna operacja, bo każdy z nich był wkopany na głębokość 8 metrów.

Uzupełnianie piasku na usteckiej plaży Urząd Morski zaczął później niż zwykle, bo dopiero w maju. Opóźnienie i awarie pompy tłoczącej piasek sprawiły, że do początku wakacji nie udało się nasypać piasku od falochronu, aż do końca promenady.

A teraz reklama – Ustka oferty noclegowe na wczasy.

Dlatego przedstawiciele branży turystycznej podchodzą do efektów tegorocznej refulacji (nasypywania piasku na plażę) z mieszanymi uczuciami.

- Ta część, na której piasek był uzupełniony jest bardzo ładna, ale szkoda, że cała plaża jest krótsza niż zwykle – mówi Tomasz Laskowski, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ustce. – Dlatego plaża pomieści tyle samo turystów co zawsze. A szkoda, bo można było zrobić ją jeszcze bardziej pojemną.

Administrujące plażą latem władze miejskie Ustki przygotowują kąpielisko. W pierwszym sektorze, przy falochronie powstanie sektor sportowy. Znajdą się nim dwa boiska do siatkówki oraz boisko do piłki nożnej.

- Teren po prawej stronie od pierwszego zejścia będzie przeznaczonych na imprezy promocyjne i koncerty. W tym miejscu zostanie ustawiana scena koncertowa – mówi Jarosław Teodorowicz, naczelnik Wydziału promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta w Ustce. – Na zachodniej plaży przez całe lato będzie stał wakacyjny pub.
Od 1 lipca na wschodnim i zachodnim kąpielisku bezpieczeństwa będzie pilnowało 23 ratowników.

- Po raz pierwszy stworzymy także dwuosobowy patrol, który będzie pilnował półtora kilometra plaży niestrzeżonej po wschodniej stronie – zapewnia Piotr Dąbrowski, prezes słupskiego WOPR.

Ustecka plaża będzie strzeżona codziennie od godz. 10 do 18.

Źródło gp24.plKategorie: Kurorty, Turystyka | No Comments »


Podobne do Ustka – jest w końcu plaża:

Comments