« | Home | »Świnoujście – na plaży tylko w staniku

By Administrator | Czerwiec 27, 2007

Od niedzieli na świnoujskiej plaży panie nie będą mogły opalać się bez staników. Jeśli przyłapie ich na tym policjant grozi im 1,5 tys. zł. mandatu!

Komendant świnoujskiej policji mł. insp. Waldemar Ratajczak uznał, że opalanie topless to nieobyczajny wybryk, który narusza dobre obyczaje. A za to – zgodnie z kodeksem wykroczeń – karane jest naganą, a nawet grzywną do 1500 złotych lub aresztem.

- Ja tam nie mam nic przeciwko, żeby panie opalały się półnago – powiedział wczoraj Głosowi Robert Winnicki z Katowic, który przyjechał do Świnoujścia na wypoczynek. – Jak mają co pokazywać, to niech pokazują! W końcu są wakacje. Moim zdaniem, to żaden nieobyczajny wybryk.

Zaskoczone zakazem są także same panie.

- Jeszcze nigdy nie opalałam się bez stanika – powiedziała nam Monika ze Świnoujścia. – Ale nie uważam, żeby było to coś złego. Wolny kraj i wolna wola każdej z nas, jak chce się opalać.

Komendant Waldemar Ratajczak powiedział wczoraj, że nie będzie specjalnie ścigał pań opalających się w samych majtkach.

- Ale policjanci patrolujący plażę będą zwracali na to uwagę – dodał. – Jeśli uznają, że któraś z pań narusza dobre obyczaje, to się tym zajmą. Nie muszą od razu karać mandatem. Mogą tylko pouczyć. Kara będzie zależała od ich oceny konkretnej sytuacji.

Wysokiego mandatu mogą spodziewać się panie, które topless będą opalały się w pobliżu dzieci. Jeśli ktoś nie przyjmie mandatu, sprawa będzie kierowana do sądu.
Policjanci będą karać także panie, które w ten sposób będą opalały się na wydmach. Ale uwaga! Za parawanem już nie. Chodzi o to, żeby nie było ich widać.

A teraz reklama: Świnoujście oferty na wczasy.

Najpierw granie, teraz to…

To drugi kontrowersyjny zakaz, który od tego sezonu jest przestrzegany w Świnoujściu. Pierwszy to kary za granie muzyki w ogródkach przed lokalami gastronomicznymi i smażalniami.

Dotąd była niepisana umowa pomiędzy policją a muzykami, zgodnie z którą nie mogli grać za głośno. W tym roku komendant policji uznał jednak, że będzie surowo przestrzegał zakazu. Wolno grać, ale bez sprzętu nagłaśniającego. Kilku muzyków dostało już za to po 200 złotych mandatu. Właściciel lokalu, przed którym grali, stanie przed sądem grodzkim, bo odmówił przyjęcia mandatu.
podpis pod zdjęcie

Świnoujście jest jedynym miastem na polskim wybrzeżu, gdzie nie wolno opalać się topless. Pomorska policja oficjalnie zapowiedziała, że nie będzie karać takiego opalania. Chyba, że ktoś poczuje się zgorszony i zawiadomi policję.

Tylko tu bez stanika

Jedynym miejscem w Świnoujściu, gdzie można bezkarnie opalać się topless, znajduje się tuż przy wejściu na plażę w pobliżu szpitala „Warszawa”, na końcu promenady w stronę Niemiec.

Teren otoczony jest płotem. Bez stanika, a nawet w ogóle nago można opalać się również na plaży w Lubiewie (pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami), w pobliżu plaży dla gejów. Ze Świnoujścia bliżej jednak jest na sąsiednie niemieckie plaże w Ahlbeck, Heringsdorfie czy Bansinie. Pań w topless jest tam zawsze sporo. Ich widok nikogo nie gorszy.

Źródło gs24.plKategorie: Ciekawostki, Kurorty, Turystyka | No Comments »


Podobne do Świnoujście – na plaży tylko w staniku:

Comments