« | Home | »Ustka nie zdążyła z plażą.

By Administrator | Czerwiec 18, 2007

Wbrew szumnym zapowiedziom słupski Urząd Morski nie zdążył nasypać nowego piasku do 15 czerwca na całą ustecką plażę.

Mimo że są już tłumy turystów, prace trwać będą aż do początku wakacji.

Urzędnicy morscy zapewniali, że doprowadzą plażę do porządku do 15 czerwca, czyli do przyjazdu pierwszych letników.

Nowy piasek miał być położony na plaży – od falochronu aż do ostatniego zejścia. Z tych obietnic nie wywiązali się. Plażę udało się naprawić tylko do środkowego zejścia.

- Zepsuła się pompa i przez tydzień nie mogliśmy pracować – usprawiedliwia się Bogusław Piechota, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. – Mogliśmy nanieść piasek dużo dalej, jednak woleliśmy plaże zrobić szerszą, ale krótszą. Chcieliśmy skończyć prace 15 czerwca, bo na plaży pojawiło się już wielu wczasowiczów, ale burmistrz Ustki chciał, żebyśmy pracowali nadal.

Rzeczywiście. Od falochronu do zejścia naprzeciwko ulicy Kopernika ustecka plaża jest o kilkanaście metrów szersza niż była kiedykolwiek dotychczas. Dlatego władzom Ustki marzy się, żeby tak szeroka plaża była na całej jej długości.

A teraz reklama:

Ustka – oferty noclegowe na wczasy nad morzem.

Jednak zanim do tego dojdzie, na plaży będą leżeć hałdy piasku i zardzewiałe, metalowe rury, które odstraszają turystów.

- Nie spodziewałem się zobaczyć takiego księżycowego krajobrazu nad morzem – dziwi się Marek Cichowicz, turysta z Poznania. – Zawsze, o tej porze plaża była przygotowana.

I jeszcze jedna reklama:

Rowy – wypoczynek i relax

Władze Ustki twierdzą, że przedłużanie prac na plaży wypadnie kurortowi tylko na korzyść.

- Poprosiłem dyrektora Piechotę, żeby refulacja trwała do rozpoczęcia wakacji. Dzięki temu będziemy mieli plażę piękną i szeroką jak nigdy jeszcze – zapewnia Jan Olech, burmistrz Ustki.

Refulacja będzie trwała do 20 czerwca. Przez kilka następnych dni naniesiony piasek będzie rozgarniany. Kąpielisko ma być czynne całkowicie 23 czerwca.

Źródło gp24.plKategorie: Kurorty, Turystyka | No Comments »


Podobne do Ustka nie zdążyła z plażą.:

Comments