« | Home | »Spa z kasynem w tle

By Administrator | Czerwiec 16, 2007

KOŁOBRZEG

13 czerwca do Kołobrzegu przyjechali Hiszpanie. To kolejni inwestorzy, których nad Bałtyk przywiódł apetyt na 74 ha poradzieckiego lotniska w Bagiczu.

Obejrzeli je na własne oczy i zasiedli z prezydentem Januszem Gromkiem do stołu. Bardzo ogólnie przedstawili wizję tego, co chętnie stworzyliby na wycenionej wstępnie przez miasto na nie mniej niż 30 mln zł ziemi.

- Chcielibyśmy stworzyć tam centrum spa promujące wasze miasto jako „miasto zdrowia” – usłyszał prezydent. – Z trzema budynkami wysokimi na 20 – 25 pięter, mieszczącymi hotel, apartamentowiec, kasyno i kompleks spa. Planują też pole golfowe. Ofertę chcieliby skierować głównie do Niemców i Skandynawów, chcących przyjechać nad Bałtyk choćby na weekend. Zresztą liczą nato, że goście zjeżdżaliby z całej Europy: – Przy postępującym ociepleniu, za 20 – 30 lat będziecie mieć klimat jak w Hiszpanii – usłyszał prezydent miasta.

- Kiedy was słucham, mam wrażenie, że spotkaliśmy się wiele razy. Po głowach chodzi nam to samo – powiedział zadowolony. Przed inwestorami jednak droga daleka, bo urzędników obowiązuje uchwała Rady Miejskiej zabraniająca sprzedaży lotniska przed opracowaniem dla niego planu zagospodarowania przestrzennego.

A teraz reklama: Kołobrzeg – oferty noclegowe

Na razie musiały im wystarczyć prezydenckie deklaracje, że tworząc plan miasto będzie się pójść inwestorowi maksymalnie na rękę. Ktokolwiek miałby zaś pojawić się w Bagiczu, będzie musiał dodatkowo sprostać reżimom narzucanym przez przynależność jego części do Obszaru Krajobrazu Chronionego, sieci Natura 2000 i obszarów eksploatowanych górniczo.

Źródło gk24.plKategorie: Ciekawostki, Kurorty | No Comments »


Podobne do Spa z kasynem w tle:

Comments