« | Home | »Smród nad morzem

By Administrator | Czerwiec 16, 2007

ŁAZY, MIELNO

Chwiejące się drewniane stopnie na głównym zejściu na plażę, brak koszy na śmieci i smród unoszący się z publicznej toalety.

To wszystko, co zapamiętali ci, którzy byli w Łazach.

I choć Łazy położone są zaledwie kilka kilometrów od Unieścia i Mielna i należą do tej samej gminy, to standardem od tych miejscowości odbiegają. Wygodnie jest powiedzieć, że Łazy mają po prostu pecha. Bo to tu morze zabiera z roku na rok coraz więcej plaży, to tu była styczniowa powódź, która nie tylko zniszczyła domostwa, ale i drogę dojazdową do Unieścia.

A teraz reklama: Łazy – oferty na wczasy

I w końcu – to tu dopiero teraz mieszkańcy doświadczą dobrodziejstwa kanalizacji. Ale to chyba wystarczająco dużo powodów, by właśnie o tę miejscowość zaczęła w końcu lepiej dbać gmina. A ta wcale do tego się nie kwapi. – No nic u nas nie robią – żali się Zbigniew Jarema, sołtys Łaz. – Z tą „kanaliząâ€ wykonawca też się grzebie, jeszcze odbiór się nie zakończył, a sezon coraz bliżej. Ludzie nie wytrzymają i będą płacić kary za podłączenie, bo wolą to niż smród beczkowozów, które odstraszają turystów.

A tak rzeczywiście jest. Turyści na smród narzekają. I choć już tego lata ma go być mniej, bo część zabudowań zostanie podłączonych do sieci kanalizacyjnej, to na pewno nie stanie się to z publicznym szaletem usytuowanym przy głównym zejściu na plażę. Powód? Gmina zapomniała go ująć w projekcie kanalizacji i na podłączenie go do sieci przed latem nie ma już szans. – Zajmiemy się tym we wrześniu, kiedy zaczniemy kolejny etap kanalizowania miejscowości – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Mielno.

A teraz reklama: Mielno – oferty na wczasy

- Powiem szczerze było mi wstyd, że turyści, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski zamiast cieszyć się z pobytu, to na głos mówili, że już więcej tu nie przyjadą – słyszymy od mieszkańca Koszalina. – Ja sam, choć jestem lokalnym patriotą, mam dość nieporządku i nie wyremontowanych zejść na plażę.

O istnieniu zejścia na plażę w Łazach przypomnieliśmy Mieleńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który jest odpowiedzialny za prace remontowo-porządkowe w gminie.

- Zaraz się tym zajmę – zapewniał Jan Czajkowski, dyrektor MOSiR. – Na przyjazd letnich turystów deski będą przymocowane, a te spróchniałe – wymienione. – Będziemy też regularnie wywozić śmieci i zapewnimy kosze na śmieci.
Zobaczymy.

Źródło gk24.plKategorie: Ciekawostki, Kurorty, Turystyka | No Comments »


Podobne do Smród nad morzem:

Comments